Desktop
Mobile
  • zima-tatry-large-800-2zima-tatry-large

Športové aktivity 
ZIMA

Zjazdové lyžovanie

Do strediska Štrbské Pleso chodí vo vyhradených časoch bezplatný hotelový skibus (presné časy sú uvedené na recepcii). Ďalšie možnosti lyžovania ponúka stredisko Tatranská Lomnica a pre začiatočníkov a deti je k dispozícii stredisko Starý Smokovec – Jakubkova lúka.

Bežecké lyžovanie

Udržiavané bežecké trasy (trasa napr. okolo Štrbského plesa alebo v rámci bežeckého areálu). Novinkou je aj bežkárky areál Mengusovský bežecký raj v obci Mengusovce. Viac informácií: bežecké trasy v Tatrách a okolí.

Zimná turistika

Otvorené sú chodníky len na celoročne prístupné chaty ako Chata pri Popradskom plese, Bílikova chata, Reinerova chata, Zamkovského chata, Téryho chata, Zbojnícka chata či Chata pri Zelenom plese. Vždy je ale potrebné zvážiť počasie a odporúčania horskej služby ohľadom lavínového nebezpečenstva.

Beh v Tatrách

Vďaka vynikajúcim klimatickým podmienkam a skvelej nadmorskej výške majú rekreační aj profesionálni športovci možnosť nielen skvele si zašportovať na čerstvom vzduchu, ale urobiť "niečo viac" aj pre svoju výkonnosť. V rámci Vysokých Tatier nájdete značené trasy pre beh a Nordic Walking.

Horská bobová dráha - TATRABOB

K nezabudnuteľným adrenalínovým zážitkom vo Vysokých Tatrách patrí aj jazda na horskej bobovej dráhe v Tatranskej Lomnici, ktorá sa nachádza na Slnečnej lúke. Prevádzka je celoročne denne od 9:00-18:00hod. Viac informácií.

Tatranský karling

Ide o modifikáciu populárneho športu, dobre známeho najmä v Rakúsku a Nemecku, kde sa zrodila jeho história. V minulosti sa hrávalo najmä na zamrznutých plochách alpských riek a jazier, ktoré poskytovali ideálnu plochu pre zábavné hádzanie kameňov na cieľ. Proti sebe nastupujú 2 tímy, obyčajne 4 členné a v hre ide o čo najpresnejšie umiestňovanie kameňov k cieľu. Zahrať si môžete teraz už aj priamo na Štrbskom Plese v areáli Fun Park. Viac na: FUN PARK.

 

Wellness Hotel Borovica ****

Štrbské Pleso č. 3
059 85 Štrbské Pleso, Slovenská republika

icon-facebook icon-tripadvisor tatry