Desktop
Mobile
  • zima 800 375pxfoto slide zima 2560

Atrakcie & pamiatky
v okolí

Botanická záhrada v Tatranskej Lomnici

Na ploche 3,2 hektára prírodnej záhrady sa môžete poprechádzať a zároveň spoznať až 270 druhov tatranských rastlín. Botanická záhrada - viac informácií.

Múzeum TANAPu v Tatranskej Lomnici

Múzeum oboznamuje s charakterom tatranskej prírody, s jej ochranou a dejimani sprístupňovania Tatier. Pozrieť si môžete samozrejme aj exponáty tatranských zvierat. Múzeum je otvorené celoročne. Múzem TANAPu - viac informácií.

SKI Múzeum v Tatranskej Lomnici

Expozícia SKI Múzea sa venuje histórii vzniku a vývoja zimných športov vo Vysokých Tatrách od samého počiatku až do roku 1945. Prostredníctvom náučných tabúľ sa dozviete zaujímavé informácie o začiatkoch lyžovania, korčuľovania, curlingu, horolezectva, sánkovania, či bobovania vo Vysokých Tatrách. Viac informácií.

Kyselka

Už dlhé desaťročia sa traduje, že prírodné pramene majú na človeka blahodárne účinky. Mnohé z nich vyvierajú aj vo Vysokých Tatrách. Jeden takýto "zdroj zdravia" sa nachádza aj v Starom Smokovci. Smokovecká kyselka vyviera v úžľabine, približne 100m od amfiteátra. Kyselka má železitú farbu a hodnotu ph 3,4. 

Historické mestá a obce

Spišská Sobota, Kežmarok, Levoča, Stará Ľubovňa.

Spišský hrad

Najväčší hradný komplex v strednej Európe, ktorý je od roku 1993 zapísaný do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Spišský hrad - viac informácií.

Belianska jaskyňa v Tatranskej Kotline

Jediná sprístupnená jaskyňa vo Vysokých Tatrách, ktorá je otvorená pre návštevníkov počas celého roka. Viac informácií.

Skanzen v Pribyline

Múzeum slovenskej dediny.

Kaštieľ Strážky v Spišskej Belej

Kaštieľ je situovaný v anglickom parku z 19. storočia a v rámci kaštieľa je okrem iného unikátna expozícia diel Ladislava Mednyánszkeho.

Červený kláštor

Navštívte komplex kláštorných budov, národnú kultúrnu pamiatku – Kláštor kartuziánov spájajúcich sa s lietajúcim Cypriánom (legendárny fráter, ktorý vynikal v lekárstve a prírodných vedách).
Okrem toho môžete vyskúšať plavbu na pltiach po Dunajci.

 

Wellness Hotel Borovica ****

Štrbské Pleso č. 3
059 85 Štrbské Pleso, Slovenská republika

icon-facebook icon-tripadvisor tatry